https://ctcorpus.org adresinde yerleştirilgen «ctcorpus.org» saytı (aşağıda Sayt olaraq) «ctcorpus.org» teşkilatına mensüp olğan müellif işlemesidir. Saytnıñ bazı bölümleri Saytta yerleştirilecek qoşma talimatnamelerniñ, şartlarnıñ ve qaidelerniñ mevzusı ola bilir.

Er qoşma talimatnameler, şartlar ve qaideler bu Şartnamege bağlantılar olaraq kirsetildiler.

Bu qullanıluv şartnamesinde Saytnı qullanuvıñıznı tertiplegen, uquqiy olaraq mıtlaq qaideler belgilendi. SAYTQA KELİP BU ŞARTLARNEN RAZI OLASIÑIZ, şartnamenıñ qaidelernen razı olması içün imkanlarıñıznıñ barlığını tasdıq etesiñiz.    

Saytqa irişim

Qullanıluv şartnamesinıñ mevzusı. «ctcorpus.org» saytı sizge sadece şahsiy ticaretsiz qullanuvıñız içün irişim litsenziyasını berer.

Bazı sınırlavlar. Şu Şartnamede sizge berilgen aqlar aşağıdaki sınırlavlarğa tabidir:

  • Ticaret maqsatlar ile Saynıñ bilgilerini qullanmağa aqqıñız yoq;
  • Saytnıñ er bir bölüminde şahsiy olarak deñişmeler yapmağa aqqıñız yoq;
  • Beñzegen ya da raqipteki bir saytnı yaratmağa amacıyla Saytqa irişimiñiznıñ olması yasaqtır;

Sayttaki ep telif aqqı ve başqa mülkiyet aqları bildirüvleri Saytnıñ ep kopiyalarında saqlanmalıdır.

Saytnı bildirüvli ya da bildirüvsiz deñiştirme ve toqtatma aqqımız saqlıdır. Saynıñ ya da er bir bölüminiñ er bir şekilde deñiştirilmesi, kesmesi ya da toqtaması turumında sizge veya er bir üçünci kişige qarşı mesul olmayacağımıznı qabul etesiñiz.

Üçünci Taraf Bağlantıları, Reklama ve Başqa Qullanıcılar

Üçünci taraf bağlantıları ve reklama. Üçünci kişi web saytlarına ve hızmetlerine bağlantılar Sayt içinde ola bilir ve ayrıca üçünci kişiler içün reklama kösterile bilir. Böyle Üçünci Kişi Bağlantıları ve reklama, ctcorpus.org'nıñ kontrol altında degildir ve ctcorpus.org, Üçünci Kişi Bağlantılarınıñ ve reklamanıñ er bir içerisinden mesul degildir. ctcorpus.org, böyle bağlantılarğa ve reklamağa sadece sizge qolaylıq olması maqsadı ile irişim sağlar ve üçünci taraf bağlantılarını ve reklamanı incelemez, tasdiq etilmez, kontrol etmez, garantiya bermez ve er bir beyanda tapılmaz. Ep üçünci taraf bağlantılarını ve reklamaı qullanmanıñ riski sizge aittir ve bunı yapıp diqqatlı ve saqt olmalısıñız. Er bir Üçünci Kişi Bağlantısına ve reklamasına tıqlağanıñızda, üçünci kişiniñ gizliligine ve beri toplamasına ait praktikası cümleden üçünci kişiniñ uyğun şartlar ve politikalar keçerlidir.

Kuki. Başqa ep web saytları kibi, ctcorpus.org da tanımlama kuki fayllarını qullanır. Bu fayllar, ziyaretçi avesleri ​​ve qullanıcınıñ ziyaret etken web saytnıñ saifelerinıñ bir cedveli cümleden bilgileri saqlamaq içün qullanılır. Bu bilgiler, Sayt saifeleriniñ içerisini ziyaretçilerniñ brauzer türüne ve/ya da başqa bilgilerge köre tüzetip Saytnıñ qullanuvını optimal olaraq etmek içün qullanılır.

Müelliflik aqqları

ctcorpus.org başqalarınıñ fikri mülkiyetine itiram ete ve Saytımıznıñ qullanıcılarından da aynısını yapmalarını istey. Saytımıznıñ bağlamasında, müelliflik aqqına sayğılı politikalar qabul ettik ve uyğuladıq. Müelliflik aqqını bozulğan er bir materialnıñ silmesinı sağlar. Ayrıca, müelliflik aqqlarına ait fikri mülkiyet aqqlarını tekrar tekrar bozulğan Sayt qullanıcılarınıñ faaliyetlerinıñ bastırılmasını da saytımız içinde bar. Qullanıcılarımızdan biriniñ Saytımıznı qullanıp bir çalışmanıñ müelliflik aqqını bozulğanını tüşünseñiz ve bozulğanını qabaat etken materiali silmek istiseñiz, lütfen Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine bizni bildiriñiz.

Umumiy qaideler

Bu Şartname zamandan zamanğa baqıp çıqa bilir. Er bir büyük deñişiklik yaparsaq, sizni bilgilendirecemiz. Bizge berilgeniñiz mevcut e-poçta adresine e-poçta ile ve/ya da Saytımızda bir deñişiklik bildirimni paylaşıp bildirim yollaycaqmız. Bu Şartnamede yapılacaq er bir deñişiklik, sizge e-poçta bildirimni yollağanımızdan soñraki otuz (30) taqvim kününden ya da Saytımızda deñişikliklerge aıt bildirimni yollağanımızdan soñraki otuz (30) taqvim kününden daa erte olmaycaq şekilde çalışmağa başlanacaq. Bu ep deñişikliklerni bildirgenden soñra Saytımıznı qullanmağa devam etseñiz, bu deñişikliklerni qabul etkeniñizi ve bu ep deñişikliklernıñ şartlarını ve qaidelerini qabul etkeniñizi kösterecek.

Tam Şartname.

Bu Şartname, Saytnı qullanuvıñızğa ait siznen aramızdaki şartnameniñ tamlığıdır. Bu Şartnamenıñ  er bir aqqınıñ ya da şartınıñ qullanılmaması ya da uyğulanmaması, bu aqnı veya qaideni red etmesi añlamına kelmez. Bu Qaidelerdeki bölüm başlıqları sadece qolaylıq uyğulamaq içün ve iç bir uquqiy veya añlaşmadaki küçü yoktur. "Cümleden" sözü"sıñırsız cümleden" añlamına keler.

Bu Şartnamenıñ er bir şartınıñ keçersiz ya da uyğulanamaz olğanına qarar berilir ise, bu Şartnameniñ başqa qaideleri toqtamaycaq ve keçersiz veya uyğulanmaz qaide, qanunlarnıñ izin bergeni eñ yüksek dereceli uyğun biçimde ve uyğulana bilir olacaq şekilde deñiştirilecek. Taqım ile munasebetleriñiz qarşılıqlı olaraq mustaqil ve taraflardan iç bir başqanıñ çalışqanı veya ortağı degildir. "ctcorpus.org", bu Şartnameniñ imzalanmasında başlatıcıdır. Bu Qaidelerde belgilengen qaide ve şart, qullanıcılar içün mecburiydir.